pageTopgemeente Kampen - Gemeente Kampen en Streekbelangen Kamperveen ...

 

Gemeente Kampen en Streekbelangen Kamperveen ondertekenen convenant DorpsplanplusLeesVoor

24-02-2010

Wijkwethouder Pieter Treep en Jurriën van ’t Oever (voorzitter Streekbelangen Kamperveen) ondertekenen op vrijdag 26 februari het convenant over het Dorpsplanplus Kamperveen.
Dit vindt plaats om 10.00 uur in het verenigingsgebouw De Veenhof in Kamperveen. Ook wordt dan het boekje met de Dorpsagenda en de projecten van het uitvoeringsplan gepresenteerd. Het Dorpsplanplus Kamperveen maakt deel uit van de zogenaamde ILG-projecten (Investering Landelijk Gebied) van de gemeente Kampen.

Het uitbreiden van de fietsroute Kamperveen, het veiliger maken van het fietspad aan de Kamperstraatweg, het opknappen van het gebouw bij de ijsbaan in De Zande en onderzoek doen naar de wensen en behoeften van Kamperveners over het versterken van voorzieningen en de sociale cohesie. Dit zijn enkele punten die op de agenda staan van Dorpsplanplus.

In de afgelopen maanden heeft Margreet Hogenkamp (projectleider Dorpsplanplus) hard gewerkt aan de totstandkoming van de dorpsagenda. Die is gemaakt samen met het bestuur van Streekbelangen en bewoners uit Kamperveen. Zo was er het dorpstafelgesprek met zo’n 20 personen (sleutelfiguren) en een dorpsvergadering met ongeveer 50 personen. Er was dus sprake van een grote betrokkenheid.

Het Dorpsplanplus bevat een korte ontwikkelingsvisie en een uitvoeringsprogramma met maatregelen voor de fysiekruimtelijke, sociale en economische wensen van de bewoners in Kamperveen. Deze zijn in vier thema’s gebundeld (Wonen-Welzijn en Voorzieningen-Dorpsbeeld, Natuur en Recreatie-Verkeersveiligheid) en worden in de komende jaren in concrete maatregelen uitgewerkt. Deze thema’s zijn vooral gericht op het versterken van de ruimtelijke kwaliteit en leefbaarheid van Kamperveen.

Er is ook een startbudget van € 10.000 beschikbaar voor maatregelen die Streekbelangen Kamperveen op korte termijn wil uitvoeren. De keuze van deze maatregelen wordt later dit jaar nog gemaakt, samen met de bewoners. Voor Kamperveen kan de gemeente Kampen gebruik maken van de overeenkomst met de provincie Overijssel voor de Investeringen in het Landelijk Gebied (ILG). Dat biedt extra (financiële) mogelijkheden om projecten van het Dorpsplanplus uit te voeren.

LeesVoorLees voor

template afbeelding